Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na wycieczki przyrodnicze po Pomorzu Zachodnim.

Z przyrodą jest tak: niby każdy ją trochę zna, trochę o niej wie, ale jak przyjdzie nam zaszyć się do lasu to nie czujemy się pewnie; dlatego warto skorzystać z pomocy tych, którzy nieźle znają ostępy leśne i mogą nam służyć, jako przewodnicy. Osoba, która zna dobrze teren jest w stanie nam pokazać miejsca, do których nie dociera przeciętny turysta. Proponujemy indywidualne i grupowe wyjazdy tematyczne na cenne pod względem przyrodniczym obszary naszego regionu. Z nami uda się przeżyć prawdziwą przygodę na łonie natury. Proponujemy zarówno indywidualne wyprawy lub w grupach do 4 – 5 osób. Przyrodę najlepiej obserwuje się wieczorem lub wczesnym rankiem. To wtedy możemy spotkać zwierzęta, których nie widzimy w ciągu dnia. Zasiadka na ukrytej ambonie lub w pobliżu przesmyku, gdzie przechodzą zwierzęta może być fascynującym przeżyciem. Nigdy nie jesteśmy w stanie zagwarantować ile zwierząt uda się spotkać, ale raczej nie zdarza się, aby nie zobaczyć nic.

Staramy się przygotować program wyprawy pod kątem zainteresowań i oczekiwań naszych gości. Chcesz zobaczyć dziki w naturze? A może otropić późnym wieczorem borsuka? Może chciałbyś zobaczyć, jak wygląda gniazdo ptaka drapieżnego poza sezonem lęgowym? Poobserwować ryczące jelenie podczas rykowiska? A może najzwyczajniej w świecie przejść się po lesie na przełaj późnym wieczorem lub nocą, gdy wszystko wygląda inaczej niż się Tobie wydaje? 

Wycieczki przyrodnicze to nasza pasja, która stanowi miłe urozmaicenie normalnej pracy, którą wykonujemy. Wszystko, co proponujemy do obejrzenia pozostaje w harmonii z przyrodą i staramy się podczas wyprawy nie zakłócać normalnego rytmu życia mieszkańców naszych leśnych ostępów.

Ci, którzy z nami byli chętnie wracają do nas ponownie. W ubiegłym roku w miesiącu wrześniu obsłużyliśmy 7 kilkuosobowych grup podczas rykowiska jelenia w Puszczy Piaskowej i Goleniowskiej; w tym gości ze Skandynawii i Niemiec.

Zapraszamy!

Po tej wyprawie już nic nie będzie jak przedtem